Diskotéky Akce Historie Fotogalerie  

Kontakt: DJ Milan Illek mobil: 606 606 548 , fax: 354 62 62 96,  e- mail: arttrend@tiscali.cz


Diskotéky Milan Illek - historie

Motto:

„Jednou jedinou černou drážkou, jednou jedinou diamantovou jehlou, desítkami a stovkami melodií a rytmů, které vládli, vládnou a budou vládnout domácím a světovým hitparádám“

 

To je úvod oblíbené znělky na diskotékách DJ. MILANA ILLKA, který patří k průkopníkům diskoték na našem území od roku 1971.

To je znělka, kterou slyšely desetitisíce posluchačů na více než 7 500 diskotékách po celém Československu.

To je diskotéka považovaná za jednu z vlajkových lodí agentur KKS Plzeň, PKS Praha (Miloš Klikar), SKKS Praha ( JUDr. Petr Solar), které po roce 1989 vystřídala vlastní agentura Disko Team Milana Illka.


CV DJ

Milan Illek se narodil v Mariánských Lázních. Po maturitě nastoupil základní vojenskou službu (1968), zde založil bigbeatovou kapelu, kde působil jako manager, konferenciér (moderátor,speaker) a příležitostný zpěvák. Přední umísťování v četných celostátních soutěžích ulehčovalo kapele přežít „zelené mozky“ až do doby, kdy nechal přešít maskáčové uniformy na vystoupení kapely ( bokovky se širokými „zvony“, vestičky, košile a úzké kravaty). Nastupující normalizace kapelu zakázala.

Historie Big Beatu v Mariánských Lázních.Po návratu z vojny začal okamžitě pořádat diskotéky podle DJ. Tony Blackburna z radia Luxembourgh. V Čechách spolupracuje s DJ Pavlem Černockým, Oskarem Gottliebem, Jaroslavem Tůmou, Zdeňkem Steigerem, později s Petrem Salavou (agentura Amfora), Milošem Skalkou, Jakubem Jakoubkem, Jiřím Počtou, Mirkem Mudrou, Mirkem Jiránkem a Mirkem Reisem (agentura Dirami).
Zvukovou, světelnou a efektovou techniku měl vždy na špičkové úrovni doby a většinu angažmá technicky zajišťoval ing. Luboš Vasiliak a Josef Zedník

Počátkem 80. let pořádá jednu z prvních videodiskoték v republice

Jeho krátkodobá i dlouhodobá angažmá sahají od Aše k Tatrám. Po roce 1989 se věnuje převážně agenturní práci. Z jeho agentury Disko team M.Illka vzešli např. Martin Orgoník – speaker Radia Egrensis, Petr Matoušek – DJ v Sydney v Austrálii, Richard Maistr – nyní Tech House, a Tribal Techno, Jiří Houžvička a další.

V roce 2009 se na četné žádosti fanoušků vrací na pódia klubů .


Nejvýznamnější angažmá a ocenění

 

1973 - Interhotel Esplanade, Mariánské Lázně – nejlepší salonní diskotéka Západočeského kraje a ČSSR
1978 – 1980 Grand Hotel, Brno – G club
1979 Interhotel Lux, Banská Bystrica - Slovkoncert
1979 Interhotel Jánošík - Slovkoncert
1980 Interhotel Corso, Mariánské Lázně – několik víceletých angažmá
1982 Grand hotel Pupp, Karlovy Vary – první videodiskotéka v ČSSR
1982 Vinárna Boccaccio, Jablonec nad Nisou – velkoplošná videoprojekce
1984 Viola, Olomouc – první videodiskotéka v Olomouci
1985-1987 Zlatá husa, Praha – nejlepší discoklub v ČSSR
1990 Hotel Atlantic, Mariánské Lázně – Havana club

1986 Zlatá deska – za výrazný příspěvek k prosazení nových kvalit v oboru, Kolín
1987 Gala Disko Paráda – přehlídka nejlepších československých DJ, Praha
1992 Happy Birthday – 25 vybraných DJ natočilo CD u příležitosti 25. výročí československých diskoték


DJ Milan Illek vždy vytváří kontakt s publikem mluveným slovem a prostřednicvím svých hostů. Na jeho diskotékách vystupovali např. :
Viktor Sodoma – zpěvák, Karel Šíp a Jan Uhlíř – skladatelé a zpěváci, Sagvan Tofi – herec a zpěvák, Iveta Bartošová - zpěvačka, Michal Penk – zpěvák, Dalibor Janda – zpěvák, Katapult a další.


Pamětní knihou "letem světem":

 

 

Arttrend - Belgická čokoláda